Haber

İmamoğlu Saraçhane’de: Yarın Altı Masa’nın liderleriyle buradayız

YSK Başkanı ve üyelerine hakaretten yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kararın ardından Saraçhane’de toplanan kalabalığa yönelik bir konuşma yaptı.

“Saygı duyulduğunuz Saraçhane’ye geldiniz” diyen İmamoğlu, “İstanbul sizindir. İstanbul 16 milyon İstanbullu’nundur. Hangi çılgın millet sürecin önüne set çeker, hangi çılgın zincir vurabilir. Can. Bu gece birlikteyiz. Yarın daha da birlikte olacağız. Birlik ve beraberliğimizin güzel anlarına bu gece başlıyoruz. Yarın çok daha büyüyecek. Genel liderlerimiz burada olacak. Hep bir arada olacağız” diye konuştu. sözü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bıraktı.

‘ANA MAHKEME BURADA’

Akşener konuşmasında şunları söyledi:

“Ey Saraçhane, ne çektin. Biz yuhalanmayız. Ekrem kardeşim bugün Ekrem Önder için alınan bu kararın arkasında demokrasi ve millet iradesi kaygısı var. Onlar korkuyor ama biz korkuyoruz.” Yaşasın özgürlük, kahrolsun zulm. “Sizi hür iradenizle, helal oylarınızla, demokrasiyle gönderiyoruz. Bugünün korkakları kaçacak. İsteğinize güvenin. Korku ölüme yardımcı olmaz. Bugün burada bir irade var. Burası gerçek mahkeme. Bu mahkemede beraat ettiniz. Yarın 6 başkan olarak burada olacağız.”

Akşener’in ardından konuşmasına devam eden İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu akşam burada buluşmamızın asıl sebebi yaşadığımız büyük hukuksuzluktur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu beni aradı ve yarın Altı Levha’nın liderleriyle İstanbulluların evinde birlikte olacağız” dedi.

Detaylar gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu