Teknoloji

Apple’dan Yeni Güncelleme, İOS 17.5 Yayınlandı

Apple için devasa yenilikler içeren İOS 17 ve iPadOS 17.5 güncellemeleri artık kullanıma sunuldu. Yeni güncellemeler iOS 17.4/iPadOS 17.4’ten yaklaşık iki ay sonra gelmiş oldu. Avrupa kullanıcıları için sideloading (APK yükleme) desteği ile öne çıktığı görülüyor.

iOS 17.5 Neler Vadediyor?

Apple, iOS 17.5 ile birlikte App Store kilidini kırıyor. Başlangıçta sadece Avrupa Birliği’nin kullanacağı özellik kapsamında App Store dışından uygulama yüklemeye olanak tanınacak. iPhone ve iPad kullanıcıları yeni güncelleme ile doğrudan geliştirici web sitesinden uygulama indirebilecek.

Apple’dan Yeni Güncelleme, İOS 17.5 Yayınlandı

iOS 17.5, Apple News+ için kullanıcıların internet bağlantısı olmadığında dahi günlük yaşama ve News+ içeriklerine erişebilmeyi sağlayan çevrim dışı destek sunacak. Bu özellik, kullanıcıların internet bağlantısı olmadığında istedikleri içerikleri okumalarını sağlayacak.

Diğer önemli yenilik ise platformlar arası takip bildirimleri olarak karşımıza çıktı. Bluetooth özelliğinden yararlanan iOS ve iPadOS kullanıcıları, herhangi bir takip cihazına yaklaştığında uyarılacak. Bu durum kullanıcıyı takip edebilecek AirTag sahiplerini ortaya çıkaracak.

  • 1. Adım: iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • 2. Adım: Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne tıklayın.
  • 3. Adım: Yeni güncellemeyi indirin.
  • 4. Adım: Güncelleme indikten sonra kurulumu başlatın.

Güncellemeler global erişime açılmış durumda. Fakat ülkemizdeki modellere gelmesi birkaç günü bulabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu